Powierzchnia użytkowa – służy do zaspokajania podstawowych potrzeb użytkowników

Powierzchnia użytkowa – służy do zaspokajania podstawowych potrzeb użytkowników.

Takie pojęcie jak powierzchnia użytkowa można spotkać w wielu aktach i uregulowaniach prawnych Sposoby obliczania tej powierzchni nie są jednak w tych aktach jednolite i jednoznacznie ustalone. Stąd często powstają kontrowersje w interpretacji. Wszystko pozostałe to nie jest powierzchnia użytkowa a więc są to tarasy, balkony, loggie, piwnice, klatki schodowe oraz pralnie, suszarnie, wózkarnie i pomieszczenia w których przechowywany jest opał oraz szafy i schowki ścienne itp.

Samowola budowlana – nielegalne przekwalifikowanie pomieszczeń.

Prowadzenie budowy bez kierownika budowy czy dziennika budowy, tak się też zdarza, bo tak jest taniej i prościej ale oczywiście niezgodnie z prawem. To też samowola budowlana bo wszystko przy prowadzeniu budowy musi być zgodne z przepisami. Dobudowanie i rozbudowanie domu w trakcie jego użytkowania bez stosownych pozwoleń to też samowola budowlana. Nie wolno dobudowywać ganków, tarasów, pięter bez stosownych pozwoleń na tego typu zmiany w wyglądzie budynku.

Projekty małych łazienek – nie są łatwe do realizacji.

Trudno sobie wyobrazić jak zaplanować ustawienie wyposażenia i wszystkich elementów wykończeniowych w małej łazience bez wcześniejszego ich rozplanowania. Projekty małych łazienek są wymogiem niezbędnym do ich urządzenia. Najlepiej też jeżeli projektant nie tworzy swojego dzieła w oderwaniu od życia i potrzeb jego potencjalnych użytkowników. Warto zainwestować w profesjonalistów ponieważ projekty małych łazienek nie są też łatwe do wykonania.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.